Narodowe niuanse

Wysokiej jakości ołtarzowa bielizna kielichowa ze zdobieniami w motywy eucharystyczne Sprzedajemy choinki w firmie alechoinki.pl

Gesty, które w jednym kraju uważa się za naturalne, a nawet nie zwraca się na nie uwagi, w innym mogą okazać się czynem wysoce niestosownym lub co najmniej takim, który przyciąga zdziwione spojrzenia. Zdarza się też, że dwa różne narody traktują tę samą rzecz, gest, czy zachowanie w zupełnie odwrotny sposób.

Jednym z najbardziej reprezentatywnych przykładów narodów, które funkcjonują nieco „na opak” jest Bułgaria. Warto pamiętać, że przeczący ruch głową ze strony Bułgara oznacza przytaknięcie, zaś ruch potakujący oznacza odpowiedź przeczącą. W towarzystwie Amerykanów lepiej nie narzekać, gdyż mimo całej swojej tolerancyjności, wprost nie znoszą jakichkolwiek prób marudzenia w ich obecności. Według ich opinii, na zewnątrz wszystko zawsze powinno być O.K. W Indiach wysoce niewskazane jest dotykanie pokarmów lewą ręką. W Europie nawet nie myślimy o takich rzeczach, ale za to posiadamy nieco inne nawyki związane z utrzymaniem higieny. W Indiach, lewa dłoń jest przeznaczona do wszelkich czynności związanych z higieną osobistą, dlatego przestrzega się tego, by nie miała kontaktu z żywnością.

Pamiętajmy, aby nigdy nie dawać Chińczykowi zegarka w prezencie. Jest on tam bowiem symbolem zbliżającej się śmierci.